14:33 19/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ידענו שכמו שהוא נתן בחייו – הוא ירצה לתת גם במותו"

"ידענו שכמו שהוא נתן בחייו – הוא ירצה לתת גם במותו"

אביו של החייל שילה סימנטוב ז''ל, לוחם סיירת גולני שנהרג בתאונה בכביש 6 ואיבריו הושתלו אתמול בששה אנשים מספר בראיון לרשת ב': "הכרתי אותו כבן עם תכונות של חסד ונתינה. עכשיו הוא חי בתוכנו"

סמ"ר שילה סימנטוב ז"ל, לוחם סיירת גולני, נפצע באורח אנוש בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 6 בשבוע שעבר ונפטר שלשום מפצעיו. בראיון לרשת ב', סיפר אביו עוזי כי "מאז שהרופאים עדכנו אותנו בשטף דם שהיה לשילה במוח – כיוונו אותנו לתרומת איברים. בהתייעצות עם המשפחה ועם הסמכות הרבנית, החלטנו לתרום את איבריו כי הוא היה בחור של נתינה לזולת ובעיקר כי זה מציל חיים".

שישה בני אדם הציל שילה במותו. ליבו הושתל בבן 59, ריאותיו הושתלו בבן 34, הכבד הושתל בבן 3, כליותיו הושתלו בבן 11 ובבן 35 ואונת הכבד שלו הושתלה בבת שנתיים וחצי. במהלך הראיון, פנה האב לחולים הנתרמים ואמר להם: "קיבלתם את החלק הגשמי של שילה, קחו גם חלק מהמסירות שלו והנתינה לזולת".

האב הסביר כי "היה לשילה ויכוח בנושא עם מישהי מהיישוב, והוא אמר לה 'למה לא? זה מציל חיים'". לדבריו, "זה נתן לי את הגושפנקה שזה שילה וזה בא מצידו. עכשיו הוא חי בתוכנו". "אחרי שהגיעו מאות בני ישיבות לתפילה לשלומו, למחרת התכנסה הוועדה הרפואית וקבעה ששילה נפטר והוא במוות מוחי. אשתי ואני אביבה ישבנו מול הרופאים, שמענו את כל הנתונים, זה היה ממש קשה. התייעצנו וקיבלנו החלטה שאנחנו תורמים את אבריו של שילה. הכרנו את שילה, וידענו. בלי שיש לנו איזו אסמכתא מסוימת מצידו, אבל הכרנו אותו בתוך תוכנו כבחור של נתינה וכמו שהוא נתן בחייו, הוא ירצה לתת גם במותו".

זירת התאונה בכביש 6. צילום: דוברות המשטרה

 

האב סימנטוב המשיך וסיפר על מי שהיה בנו. "הכרתי אותו כבן עם תכונות של חסד ונתינה לזולת, הוא התנדב איפה שלא יהיה: ב'עזר למרפא', ב'אילן', בנופשון ואפילו כשהוא יצא לרגילה לא מזמן הוא מיד הלך להתנדב בעמותת 'שלווה'". וכמה שהכרתי אותו, אני חושב שלא הכרתי אותו מספיק. עכשיו אני שומע מכל החברים שלו בישיבה ובצבא. מאז שהוא נפצע כולם אצלנו, באים והולכים". הוא הוסיף כי "המפקד שלו בצבא סיפר שהוא היה הבחור שגיבש את הצוות. בישיבה שהייתה לאחרונה שילה אמר שאחרי המוות מספרים כמה הבן אדם היה טוב, למה שאנחנו לא נספר עכשיו כמה אנחנו טובים אחד לשני?".

כזכור, התאונה אירעה ביום שלישי שעבר, כאשר נהג משאית התנגש בשלושה כלי רכב צבאיים שנסעו על כביש 6 על הציר לכיוון דרום, סמוך למחלף ניצני עוז. סמ"ר בר יעקוביאן ז"ל, לוחם בחטיבת "גולני", בן 19 מנתיב השיירה וסמ"ר אשטו טספו ז"ל, לוחם בחטיבת "גולני", בן 21 מפתח תקווה נהרגו במקום. עשרה חיילים נוספים נפצעו, בהם סימנטוב, שאושפז באורח אנוש במשך שישה ימים בבית החולים 'שיבא' בתל השומר. לנהג הדורס, אנואר אבו-זינה, 115 הרשעות קודמות בעבירות תעבורה.

זירת התאונה בכביש 6. צילום: דוברות המשטרה
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ועדת השחרורים החליטה להפחית שליש מעונשו של אלאור אזריה

וועדת החצי דחתה את בקשתו של אלאור אזריה להשתחרר, אולם קבעה כי הוא ישוחרר ב-10.5 לאחר ריצוי שני שליש ממאסרו