13:10 26/05/2018
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > "יש עיתונאים שמעדיפים לטמון את ראשם בחול – אמשיך להגיד את האמת"

"יש עיתונאים שמעדיפים לטמון את ראשם בחול – אמשיך להגיד את האמת"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מתייחס בראיון ל'היום הזה' לפגישת רה"מ נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לגל ההצתות ולעצורים, לסוגיית הר הבית, וגם – האם "הליכודניקים החדשים" יוזמנו לכנס הליכוד הקרוב?

"יש אנשי שמאל שכרגיל מעדיפים לטמון את ראשם בחול וכשיורקים עליהם – להגיד שזה גשם"

על גל ההצתות מהחורף, אשר לגביו הסביר הבוקר ראש אגף החקירות ברשות הכבאות כי אירע "עקב הצתות בשטחים פתוחים בכל הארץ" וקבע כי "העצורים כולם בני המגזר הערבי" – אומר השר, שטען לאורך כל הדרך שמדובר בהצתות על רקע לאומני, כי "יש מצד אחד עיתונאים או אנשי שמאל שכרגיל מעדיפים לטמון את ראשם בחול, להתעלם מהמציאות וכשיורקים עליהם – להגיד שזה גשם". לדבריו, "כשאני מקבל עדויות של חוקרי הצתות שאומרים 'זו הצתה מכוונת והיא באה על רקע לאומני מהצד המזרחי של הגדר של פלסטינים שבאים להצית יישובים יהודיים', ואני מקבל את זה גם מהמשטרה וגם מצה"ל – אני אומר את האמת לציבור, גם אם תהיה עליי ביקורת מהצד השמאלי של המפה הפוליטית".

ארדן הוסיף ואמר כי כעת הוא "שמח שיותר-ויותר דברים נחשפים והעיתונאים שמנהלים לפעמים את הדיון הציבורי מתוך אג'נדה פוליטית, מקבלים את האמת לפנים. אני אמשיך לומר את האמת לציבור. הרוב המוחלט של הציבור לא משלה את עצמו, הוא יודע את האמת. כל עוד התקשורת ממשיכה לדבר בצורה שבה היא מדברת, שלא תתפלא על חוסר האמון בה".

"ראש הממשלה עושה בשכל – חשוב שיבהיר לכל המנהיגים שהתבססות איראן בסוריה מסוכנת"

על פגישת רה"מ עם פוטין אומר השר לביטחון פנים כי "כיוון שכשאנחנו רואים כבר חיילים איראנים על אדמת סוריה ואנחנו מבינים שיש שיחות מתקדמות להגיע לאיזשהו הסדר בין רוסיה לארה"ב על עתיד סוריה, אנחנו מאוד מודאגים שאיראן תישאר שם ותייצר רצף טריטוריאלי מגבולנו הצפוני ברמת הגולן, דרך סוריה, לכיוון עיראק ואיראן – דבר שיהווה סכנה מאוד גדולה לביטחון ישראל. ראש הממשלה עושה בשכל רב, וזה חשוב מאוד שהוא יבהיר לכל המנהיגים המשמעותיים – בוודאי לנשיא פוטין – שהישארות של איראן והתבססות שלה בסוריה תגביר מאוד את הסיכויים למלחמה במזרח התיכון ולחוסר יציבות באזור כולו".

על הליכודניקים החדשים: "דבר שמעורר סימני שאלה מוסריים"

בַשבוע הבא ביום רביעי ייערך כנס ליכוד גדול, הרמת כוסית לקראת ראש השנה. הזמנה לכנס יקבלו גם, ככל הנראה, חברי קבוצת "הליכודניקים החדשים", שעל פי החשד התפקדה לליכוד במטרה לשנות את צביונו ולקחת אותו שמאלה. "כל חבר ליכוד מקבל הזמנה, אבל בהחלט יש כאן תופעה שהליכוד צריך להתמודד איתה, "אומר השר. "היא עלתה גם בעבר. ברגע שיש מפלגת שלטון וגורמים רוצים להצטרף אליה מתוך שיקולים שהם לא האידאולוגיה של המפלגה – זה דבר שמעורר סימני שאלה מוסריים. אנחנו צריכים לבדוק לעומק ולחזור למה שפעם היה בליכוד, שזה ועדת קבלה שכל מי שרוצה להצטרף לליכוד ויש סימני שאלה לגביו – מזמינים אותו, מראיינים אותו ובודקים אם הוא מצטרף מתוך כווונה אמיתית. אבל כל עוד לא עשינו את זה – כולם שווים כחברי הליכוד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.