18:19 27/05/2018
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > פעיל השמאל שתקף חרדי מבוגר: "לא חוזר בי ולא מתנצל"

פעיל השמאל שתקף חרדי מבוגר: "לא חוזר בי ולא מתנצל"

יממה לאחר שפורסם הסרטון בו תוקף מפגין אדם חרדי בהפגנת השמאל בפתח-תקווה, תוכניתנו 'היום הזה' חושפת את זהותו של המפגין: אברהם פורת, מקורב למנהיג המחאה, מני נפתלי. פורת אף סייע לנפתלי להשיק את עמוד ההדסטארט בו גייס 75 אלף ש"ח לטובת מאבקו המשפטי בנתניהו. בשיחה עם אמיר איבגי, עומד פורת מאחורי דבריו וטוען כי התיעוד שהופץ ברשתות החברתיות אינו מלא.

כשנשאל אם אין לו בעיה עם הרוח האנטישמית שנישאה מדבריו כלפי המפגין החרדי, ענה: "מכיוון שיש לי בעיה קשה עם החרדים שמוצצים את לשד המדינה, תעשה עם זה מה שאתה רוצה. אם צריך ללכת עם זה עוד פסיעה, אלך עם זה עוד פסיעה. אין לי שום בעיה. אני לא חוזר בי ולא מתנצל".

"אני חושב שמבחינת מדינת ישראל והחרדים, המצב כ"כ קשה במדינה. מתחיל עם זה שלוקחים עבריין ושמים אותו במקום הפשע שלו (אריה דרעי – א"א)", הוסיף.

כזכור, פורת תקף את החרדי והטיח בו: "זו עבודה זרה, הם גנבים ומושחתים. לא תגנוב, אתה לא יודע מה זה בכלל? תוריד את השטיח שיש לך על הראש", בהתייחסו אל הכיפה שעל ראשו. בשיחה עם איבגי, עמד מאחורי מעשיו, כאמור. "אני לא יודע באיזה רגע הצטרפו לצילום, האדם החרדי התקרב בצורה אלימה ומסוכנת לעורכת הדין שעובדת שם, אישה מבוגרת. היא הייתה כבר תשושה לגמרי. כל מה שאני עשיתי הוא נכנסתי ביניהם פיזית בשביל להפריד אותם ובשביל להרחיק אותו ממנה. אני לא יודע מה ראית, מה צילמת, מה יצא, זה מה שהיה".

לדבריו של פורת, החרדי עצמו היה תוקפני. "הוא היה כ"כ אגרסיבי כלפי אותו אדם, שעבדה כל כך קשה, אחרי כל היום הזה, היא עמדה וניקתה, אספה את כל הלכלוך מהרצפה. היא הייתה מותשת לחלוטין. אני בכלל הייתי בצד, ואז ראיתי אותו מתקרב אליה בצורה אגרסיבית ואלימה".

"ערוץ 20, הייתה אתמול הפגנה מאד גדולה בפעם ה-40. ערוץ 20 זה ערוץ שהלשון שלו נמצאת עמוק עמוק בתוך מקום מסוים שאני לא רוצה להגיד עכשיו. היחס שלי אליכם הוא מאוד לא חיובי. מה שתעשו עם הכתבה הזו זה בדיוק הפוך ממה שצריך להיות ולכן אני מוותר על המשך השיחה אתך, תעשה עם זה מה שאתה רוצה", סיכם את השיחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.