18:40 27/05/2018
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > שמחה גולדין: "ירו בלוטן בגב, לכן הוא הלך"

שמחה גולדין: "ירו בלוטן בגב, לכן הוא הלך"

אל"מ במיל' ליאור לוטן, מתאם השבויים והנעדרים במשרד ראש הממשלה, ביקש מנתניהו לסיים את תפקידו לאחר כשלוש שנים בהן ביצע את התפקיד בהתנדבות מלאה. כך נמסר הערב (חמישי) מלשכת ראש הממשלה. ראש הממשלה נתניהו הנחה את מזכירו הצבאי, תא"ל אליעזר טולדנו, לרכז את הנושא בתקופה הקרובה.

פרופ' שמחה גולדין, אביו של החייל שגופתו נמצאת בשבי חמאס הדר גולדין הי"ד, אמר בשיחה ל'היום הזה' עם אמיר איבגי: "בשלוש השנים האחרונות ירו בלוטן בגב ולכן הוא הלך – הממשלה הזאת לא רוצה להחזיר את השבויים ופוחדת ללחוץ על החמאס, ראש הממשלה לא לוחץ על החמאס".

עוד אמר גודלין בנושא, כי "שר הביטחון אומר ברדיו שאנחנו צריכים לחכות 50 שנה כמו אצל אלי כהן, השר בנט שרוצה להיות שר ביטחון אומר שמשפחת גולדין היא בסדר כי אנחנו לא רוצים לשחרר מחבלים, אבל הממשלה הזאת משחררת מחבלים כל הזמן", אמר גולדין. "מאז שהבן שלי בידי החמאס שלוש שנים, הממשלה הזאת שיחררה תשעה מחבלים עם דם על הידיים, ובספטמבר הולכת לשחרר את העשירי. אז אני שואל אותך, אם אחרי שלוש שנים כאלה מישהו היה ממשיך להחזיק בתפקיד?".

לוטן אמר היום כי "ההיכרות המעמיקה עם משפחות השבויים והנעדרים והזכות לשרת את המשימה הגורלית עבורן – השבת בניהם הביתה, הותירו בי חותם עמוק ומחויבות תמידית אליהם. בתפקידי גם נחשפתי לאכזריות ולציניות בה פועל החמאס בנושאי השבויים והנעדרים. לכן פעלנו להעלות את המודעות לכך בקהילה הבינלאומית. תודה לך על האמון שנתת בי, על הובלתך את הנושא ועל הזכות לשרת את המדינה והעם".

ראש הממשלה פנה ללוטן ואמר: "ביצעת את תפקידך במסירות, יצירתיות ובמקצועיות ראויה לציון וזאת תוך גילוי רגישות אנושית גבוהה. נמשיך לפעול בכל דרך על מנת להחזיר את השבויים, הנעדרים והחללים הביתה".

מלשכת רה"מ נמסר כי "לוטן אמר לרה"מ שהתפקיד תובעני מאוד ברמה המקצועית והאנושית ולכן נכון לבצע בו החלפת אישים כל כמה שנים". אך גורמים המקורבים לצדדים סיפרו היום שלוטן החליט לסיים את תפקידו לאחר שנבלם עי הדרג המדיני. "הוא ניסה לקדם עיסקה מול חמאס לשחרור גופות גולדין ושאול אך הדרג המדיני לא נתן לו את האור הירוק לכך", אמרו הגורמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.