16:24 27/05/2018
דף הבית > התוכניות שלנו > הפטריוטים > חופש הביטוי עולה על נוחות השכנים?

חופש הביטוי עולה על נוחות השכנים?

עד 500 אנשים, רק שני מגאפונים והחל מהשעה שמונה בערב: אלה התנאים שבהם בג"ץ אישר למפגיני השמאל למחות סמוך לביתו של היועמ"ש מנדלבליט. זאת, עד להחלטה עקרונית שלו בנושא שתינתן בשבועות הקרובים.

ההחלטה הגיעה בעקבות עתירת המפגינים שדרשו מהמשטרה לאפשר להם להפגין, אך זו אסרה עליהם להפגין בכיכר גורן שבלב כפר גנים.

בהחלטה נאמר כי יש "לאפשר לעותרים לקיים הפגנה ברחבת קניון גנים בפתח תקווה, במוצאי השבתות שעד להכרעה בעתירה, בכפוף לתנאים". התנאים שפורטו: קהל של לא יותר מ-500 בני אדם (לא כולל מפגיני הנגד), אחרי השעה 20:00 בערב, שימוש בשני מגפונים בלבד ללא אמצעי הגברה נוספים וללא ירידה לכביש. עם זאת, בהחלטה צוין כי בשלב זה לא נדרשת מהעותרים פנייה לקבלת רישיון.

ההפגנות נגד היועמ"ש מתקיימות כבר יותר מ-40 שבועות. המפגינים דורשים ממנדלבליט שיעמיד את ראש הממשלה לדין בשתי הפרשיות שבהן הוא חשוד.

מהמשטרה נמסר בתגובה להחלטת בג"ץ: "משטרת ישראל רואה בזכות ההפגנה ערך דמוקרטי חשוב והוכיחה זו במשך עשרות שבועות בהפגנות בפתח תקווה בכל מוצאי שבת. לצערנו, לא זכינו לשיתוף פעולה של מארגני ההפגנות ונדרשנו לדיון בבג"ץ. המשטרה מברכת על החלטת הביניים של בג״ץ הקובעת את התנאים להפגנה, שתאפשר השגת איזון בין מימוש תכלית המחאה וחופש הביטוי, לבין שמירת הסדר הציבורי ובטחון הציבור".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.